سفارش کتاب برای خرید کتاب اینجا کلیک کنید

آشنایی با کتاب طب عمومی مورتاگ

کمتر کتابی پیدا می‌شود که یکسره از ابتدا تا انتها و با هدف آموزش طب عمومی نگاشته شده باشد. اغلب کتب پزشکی حاوی اطلاعات تخصصی و فوق تخصصی زیادی هستند که در طبابت عمومی و پزشکی خانواده کاربرد چندانی ندارند و به همین علت مطالعه و تطبیق آن‌ها با گفته‌های بیمار کار آسانی نیست.

اما «طب عمومی مورتاگ» مرجعی جامع و اختصاصی برای پزشکان عمومی و خانواده است. کتابی با شهرت بین‌المللی که با رویکردی نوین در آموزش، فرایند تشخیص و درمان را بسیار آسان کرده است.

در این کتاب از توضیحات غیرضروری خبری نیست. «مدل استراتژیک تشخیصی» که از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این کتاب به شمار می‌آید، فرایند طبابت را در چارچوبی منطقی و قابل‌اطمینان قرار می‌دهد. درمان و مدیریت بیمار نیز به‌گونه‌ای شفاف و قابل‌فهم در دسترس شماست و تجربه سال‌ها طبابت در مناطق روستایی باعث شده که نویسنده شرایط کار در مناطق محروم را مدنظر داشته و در تشخیص و درمان، ساده‌ترین و در دسترس‌ترین راهکارها را پیشنهاد کند. ویژگی‌های برجسته این کتاب سبب شده که بسیاری از اهل‌فن، آن را جامع‌ترین کتاب طب عمومی بدانند.

دانلود فایل پی‌دی‌اف هدیه کتاب

رویکرد ترجمه و نظارت علمی
در ترجمه تلاش کردیم که وفاداری به متن اصلی حفظ شود، اما درعین‌حال به روان بودن جملات فارسی توجه ویژه‌ای شده است. هر کدام از فصل‌های کتاب توسط گروه ویراستاران با دقت بررسی‌شده و سپس همکاران متخصص مرتبط با هر مبحث، محتوی آن را مورد بررسی قرار داده‌اند. یکی از مزایای این ترجمه، اضافه شدن توضیحاتی برای پزشکان ایرانی است که هر جا نیاز بوده، توسط ناظران علمی در [کروشه] اضافه‌شده است.

اضافه شدن توضیحات لازم برای پزشکان ایرانی در کروشه

اضافه شدن توضیحات لازم برای پزشکان ایرانی در کروشه

برای مثال درما‌ن‌های جایگزین برای داروهایی که در فارماکوپه ایران وجود ندارند یا توضیحات تکمیلی در مباحثی که برای پزشک ایرانی ناآشناست. درنهایت متن توسط دو پزشک باتجربه مجدداً مورد بازبینی قرارگرفته است. صفحه‌آرایی نیز کاملاً مطابق با نسخه اصلی بوده، بنابراین محتوای درج‌شده در هر صفحه از ترجمه فارسی با محتوای همان شماره صفحه در نسخه انگلیسی برابری می‌کند.
تطابق صفحه به صفحه متن انگلیسی و فارسی

تطابق صفحه به صفحه متن انگلیسی و فارسی

نسخه انگلیسی کتاب، تک‌جلدی و حجیم است. ازآنجایی‌که مباحث هر فصل مستقل بوده‌ و به‌صورت مجزا کاربردی‌اند، تصمیم بر این شده که ترجمه فارسی در قالب چند جلد ارائه شود تا امکان انتخاب فصل‌ها متناسب با نیاز فراهم شود.

سفارش اینترنتی «کتاب طب عمومی مورتاگ»

Murtagh's general practice

تمامی حقوق برای انجمن پزشکان عمومی ایران محفوظ است.
تماس با ما
نیروگرفته از وردپرس فارسی